U studenom smo se natjecali...

Autor: Josip Nekić, 27. 11. 2021.

U mjesecu STUDENOM naše učenice i učenici zagrijavali su se sudjelovanjem na Regionalnom natjecanju u rješavanju SUDOKU zadataka u kategoriji Bistrići - regija Split, te Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja - DABAR 2021. Više informacija pod "više".

SUDOKU

Po završetku školskog natjecanja u rješavanju SUDOKU zadataka, dvije naše učenice plasirale su se na regionalno natjecanje u kategoriji "Bistrići", između 57 najboljih učenika u regiji - Split. Učenice su se vrlo dobro nosile s jakom i iskusnom konkurencijom te su nas na kraju razveselile visokim plasmanom:

Maja Koritnik (4.r) osvojila je odlično 10. mjesto
Korina Lalić (2.r) također odlično 30. mjesto.

Ekipno je KOŠ "Ivo Mašina" zauzela 10. mjesto u regiji Split.

DABAR 2021

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar 2021, održano je 8. – 12. studenoga 2021. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju”. Podršku natjecanju i ove godine dali su Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, CARNET i Ministarstvo znanosti i obrazovanja. Ove godine prijavilo se 679 škola, te 42553 učenika. U natjecanju su po prvi put sudjelovali učenici KOŠ Ivo Mašina od 2-5 razreda. Svi učenici koji su sudjelovali zaslužili su svoje digitalne značke i diplome. Četvero naših učenika plasiralo se u 10% najboljih u Hrvatskoj u svojim kategorijama te su osvojili digitalnu značku Zlatnog dabra, te Diplomu za izniman uspjeh na natjecanju.

Učenici koji su se plasirali među 10% najboljih su:

Mikrodabar (1. i 2. razred):

1. Mihael Penga (2.a)

Milidabar (3. i 4. razred):

2. Šimun Veleslavić (4.a)

Kilodabar (5. razred):

3. Vito Parać (5.a)

4. David Tokić (5.a)

Čestitamo svim učenicima i mentoru na ostvarenom uspjehu!  angel