PRVI DAN ŠKOLE

Prvoga dana nastave u ponedjeljak 9. rujna, učitelje, učenike i roditelje čija su djeca polaznici Katoličke osnovne škole Ivo Mašina u Zadru za početak nove školske godine blagoslovio je zadarski nadbiskup Želimir Puljić. Ove godine u prvi razred te katoličke osnovne škole upisano je 20 djece.

„Mi nismo čarobnjaci. Mi ne činimo čuda. Ali obećavamo da ćemo se truditi svim srcem i svime s čime raspolažemo da vašu djecu zajedno s vama dovedemo na pravi, istinski put koji vi od nas očekujete. Znamo da će biti teškoća, padova ali i radosnih trenutka i uspona. Vjerujem da zajedno možemo od vaše djece učiniti dobre, poštene ljude, kršćane i vjernike“ rekao je don Roland roditeljima te zahvalio i nadbiskupu Puljiću na podršci radu škole čiji je osnivač.
Nadbiskup Puljić poželio je da Bog svima pritekne u pomoć. „Ne možemo bez Božje pomoći. Potreban nam je njegov blagoslov i njegova riječ. Svi se osjećajte kod kuće, kao braća i sestre u jednoj obitelji, u jednom zadatku da nešto naučimo i budemo dobri“ ohrabrio je mons. Puljić učenike. Poželio je da u toj ustanovi za predavanje ljudskog znanja učitelji i učenici tragaju za istinom i u Bogu nađu izvor istine.
„Bog, gospodar svih znanosti, neka učvrsti blagoslov. Jedini učitelj Krist neka nas nauči riječi vječnog života. Duh Sveti utješitelj neka nas uvede u svu istinu“ zamolio je nadbiskup Puljić.

objavio: Roland Jelić   datum: 11. 9. 2019.

« Studeni 2020 »

Upis djeteta u Katoličku osnovnu školu: