Blagoslov kruha i plodova zemlje

Autor: Ivana Sučić, 19. 10. 2021.

Kao i svake godine, i ovoga smo listopada u našoj školi obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Od ranog jutra školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje, a kako su izgledale pripreme, pogledajte sami...

Svečanost proslave Dana kruha i zahvalnosti započela je veselom pjesmom i plesanjem kola u izvedbi učenika 1.A, 1.B i 2.A razreda.

Nakon kola, uslijedile su recitacije: Od zemlje do kruha, Pjesma o kruhu, Slušaj i štosna pjesma Malo zrno, koje su hrabro izveli učenici 3.A, 1.B i 4.A razreda. Maštovite igrokaze Važno zrnoBrašnjavu priču i Kruh s neba uprizorili su učenici 1.A, 2.A i 4.A, dok su se petaši okušali u pisanju činkvina o kruhu.

Lijep, ukusan.

Pečenje, okupljanje, mirisanje.

Valjanje tijesta i kuhanje.

Pšenica.

Mareta Mikulić

Pečen, fin.

Mirisanje, pečenje, druženje.

Okupljanje oko stola hrane.

Luka Zubak

Nakon tog zajedničkog dijela slavlja, naš nas je župnik i ravnatelj, don Roland, srdačno pozdravio te je molitvom i Božjom Riječju zazvao Božji blagoslov na sve donesene darove.

I na kraju, neka svi darovi koje nam daruje Gospodin budu blagoslov za vas i vaše obitelji!