Hrvatska Logo liga - 1.kolo

Autor: Josip Nekić, 26. 10. 2021.

S ciljem popularizacije programiranja među najmlađim učenicima Hrvatski savez informatičara je u 2016. godini pokrenuo (tada eksperimentalni) program Hrvatska Logo Liga. Riječ je o natjecanju u programiranju u programskom jeziku Logo koje se provodi kroz šest kola tijekom školske godine, te na kojem mogu sudjelovati svi učenici osnovnih škola Republike Hrvatske.
Tijekom školske godine 2015/2016 održana je pilot sezona s dva kola, a nakon toga još pet sezona u punom opsegu, kroz šest kola natjecanja. Ove šk.godine Logo Liga također će se održati od listopada 2021. do travnja 2022. godine, a u kojem će sudjelovati i učenici KOŠ "Ivo Mašina" u Zadru. Foto-izvještaj prvog kola u rubrici "više".